655 Sok. No:21 Seyhan Mah.
Buca - İZMİR
Çalışma Saatleri 08:00 - 20:00
Hergün Açık

Çelik Kapı

HM Çıkma Dünyası > Çelik Kapı

İkinci El Çelik Kapı

İzmir 2. El Çıkma Çelik Kapı

İkinci el çelik kapı almak için araştırma yaptıktan sonra çelik kapı almaya karar verdiğiniz firmanın öncelikle güvenilir, tecrübeli ve referanslarının iyi olmasına çok dikkat etmelisiniz. İzmir 2. el çelik kapı sizleri uygun fiyatlarla iyi bir çelik kapı sahibi yapmak için sizlere hizmet vermektedir. Şunu hiçbir zaman unutmayın ki fiyatı yüksek 2. el bir çelik kapının çok iyi olma garantisi olmadığı gibi fiyatı düşük 2. el bir çelik kapının da kalitesiz olacağına dair herhangi bir garanti yoktur. Bu nedenle fiyat hususunun sizi şaşırtmaması gerekir. Aksi takdirde hatalı bir seçim yaparak ikinci el çelik kapı aldığınıza pişman olabilirsiniz.

2.El Çelik Kapı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

İkinci el çelik kapı alırken izolasyon için kullanılan fitillerin süngerimsi malzemeden yapılmamış olmasına çok dikkat etmelisiniz. Çünkü süngerimsi malzemeden yapılan fitiller satın alırken kapıyı çok sağlam gibi gösterse de bu fitiller kısa süre içerisinde deforme olmaktadır.

Kapı fitilleri bozulduğu zaman çelik kapının ısı izolasyon özelliği kaybolur.

Fitili bozuk kapılar çelik kapının kapanması esnasında çok ses yapar.

İkinci el çelik kapı satın alırken devamlı çarpılmalara maruz kalmamak için sacının kalın olmasına çok dikkat edilmelidir. İnce saçlı çelik kapılar devamlı çarpılmalara yol açar. İyi bir ikinci el çelik kapının saç kalınlığının en az 2 mm olması gerekir. Kanat ve gövde saç kalınlığı ise en az 1,5-2 mm olmalıdır. Ekonomik olsun yeter diyenler için ince saçlı çelik kapılarda idealdir.

İkinci el çelik kapının kilit sisteminin dışarıdan müdahaleye izin vermemesi için takviyeli olması gerekir. Güvenlik için çok önemli olan bu hususa çok dikkat edilmelidir. Yine kilit sistemi kaliteli ve tanınmış bir marka olmalıdır. Böylelikle kilit sistemi delinmelere karşıda çok dayanıklı olacaktır. Ayrıca kilit sistemi millerle mutlaka desteklenmelidir.

Sac bölgesindeki boyalar elektrostatik sac boyası olmalıdır. Yine menteşeler krom çelikten yapılmış olmalıdır. Bu etkenler çelik kapının daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

İkinci el çelik kapı alırken dikkat edilmesi gereken diğer hususlar ise çelik kapının hem dış, hem de iç aksesuarları paslanmaz kromdan imal edilmiş olmalı, gözetleme dürbününün açısı geniş olmalı, kapının montajı yapılırken düzgün ve terazi kullanılarak yapılmalıdır.

İzmir 2. El Çelik Kapı Avantajları

İzmir 2. el çelik kapı satın aldığınız çelik kapıların montajını duvarla arasında hiçbir boşluk bırakmadan itina ile yapmaktadır. Böylelikle deprem esnasında oluşabilecek sıkışmaların önüne geçilmektedir. Ayrıca çelik kapı yerine monte edilirken alttaki eski ahşap kasa çıkartılmadan kapı yerine monte edilir. Böylelikle hırsızların kapıyı açmak için kullandığı ve ‘çektirme’ olarak adlandırılan sistem egale edilmiş olur. Aksi takdirde hırsızlar tarafından kapının açılması sadece 2 dakika alır.

Müşterilerinin güvenliğini de düşünen İzmir 2. el çelik kapı ucuz kilit sistemleri yerine yüksek güvenlikli kilit sistemleri olan çelik kapıları müşterilerine satmaktadır. Hırsızın açamayacağı kilit sistemi olmasa da onu uğraştıracak kilit sistemi hırsızı sizin evinize girmekten vazgeçirecektir.

İzmir 2. el çelik kapı alacağınız çelik kapının özellikleri hakkında sizleri yeterince bilgilendirerek alacağınız kapıyı her yönüyle tanımanızı sağlamaktadır.

İzmir 2. el çelik kapının müşterilerine sunduğu en önemli avantaj ise şüphesiz ekonomik fiyatlardır. İzmir 2. el çelik kapıda her bütçeye uygun çelik kapı bulabilirsiniz. Ayrıca satın aldığınız çelik kapıyı monte ettirmek için usta aramanıza gerek yoktur. Çünkü İzmir 2. el çelik kapı, satın aldığınız çelik kapının montajını da yapmaktadır.

Bunun gibi daha birçok avantajı müşterilerine sunan İzmir 2. el çelik kapı, siz değerli müşterilerini ağırlamaktan büyük memnuniyet duyar.